English   فارسي     امروز: يکشنبه ١٩ آذر ١٤٠٢

واحد آموزش مجازی دانشگاه

معرفی کارکنان واحد :معرفی واحد :

امروزه آموزش با روش‌ها و ابزارها و محيط‌هاي جديد ارتباطي روبه‌رو شده است. پيشرفت‌هاي اخير در صنعت رايانه و اطلاع‌رساني، ورود و ظهور شبكه‌هاي اطلاع‌رساني محلي، ملي، منطقه‌اي و بين‌المللي و به ويژه‌ اينترنت؛ چندرسانه‌اي‌ها؛ فناوري‌هاي ارتباطي، ابزارها و روش‌هاي جديد را پيش روي طراحان، برنامه ريزان و مديران و مجريان برنامه‌هاي آموزشي قرار داده است. به ‌اين ‌ترتيب، الگوهاي سنتي يادگيري متحول شده‌اند و كاربران با حجم گسترده‌اي از اطلاعات و دانش مواجه هستند. در حال حاضر بسياري از كشورهاي پيشرو درزمينه‌ ارتباط از راه دور، در حال ايجاد و راه‌اندازي دانشگاه‌ها و كلاس‌هاي مجازي و الكترونيكي هستند.

آموزش مجازي روش نويني از آموزش در بستر اينترنت مي­باشد كه در آن يادگيرنده مي­تواند در محيطي با تمام ويژگي هاي محيط فيزيكي با استاد درس ارتباط برقرار نموده و مواد آموزشي را دريافت نمايد. در اين روش محدوديت فيزيكي و زماني وجود نداشته، در نتيجه تعداد بيشتري از يادگيرندگان مي­توانند در هر زمان و مكاني در كلاس درس شركت نمايند. آنچه مسلم  است، آموزش‌ مجازي روش مناسبي براي ظهور و بروز استعدادها، خلاقيت و نوآوري‌ها خواهد بود. بنابراین بازنگری در روشهای یاددهی و یادگیری در محیطهای آموزشی به یکی از ضرورتها و الویتهای مهم مؤسسات آموزشی تبدیل شده است.

لذا دانشگاه علوم پزشكي ارومیه با بهره‌گيري از سيستم‌ الكترونيكي با هدف كاستن از رفت و آمدها و صرفه‌جويي در وقت و هزينه و در ضمن يادگيري بهتر، آسان‌تر و ارتقاي سطح علمي دانشجويان اقدام به مجازي سازي كلاسهاي آموزشي و محتواي درسي نموده است. در همین راستا واحد آموزش مجازی در مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی در مهرماه سال  1395 رسما راه اندازی شد.