English   فارسي     امروز: شنبه ٠٨ مهر ١٤٠٢


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی دانشگاه

برگزاري همايش آموزش پزشكي AMEE از 6 الي 8 شهريور ماه

کنفرانس بین المللی انجمن آموزش پزشکی اروپا  (AMEE- 2023- LIVE)  GLASGOW که معتبرترین و مهمترین کنفرانس بین المللی در زمینه آموزش علوم پزشکی است، به مدت سه روز در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه به صورت پخش آنلاین همزمان، در حال  برگزاری است. امسال، این کنفرانس در شهر گلاسگو برگزار می گردد.

از 6 تا 8 شهریور ماه سال 1402  با همکاری 15 دانشگاه از 10 کلان منطقه کشور، براي اواين بار به ميزباني دانشگاه علوم پزشكي اروميه، به مدت 3 روز در سالن مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی دانشگاه (EDC) با حضور پزشکان و اعضای هیات علمی و دانشجويان استعداد درخشان كميته توسعه آموزش پزشكي دانشجويي دانشگاه برگزار ميگردد. در افتتاحيه همايش روز دوشنبه 6 شهريور، جناب آقاي دکتر محمدامین ولی‌زاد، ریاست محترم دانشگاه، هدف از برگزاری این همایش بین‌المللی را ارتقای کیفیت آموزش پزشکی در دانشگاه‌ ها دانستند و از مدير و همكاران مركز مطالعات(EDC) در جهت ارتقاي سطح علمي دانشگاه و كيفيت آموزش قدرداني نمودند. سرکار خانم دکتر شیوا قلی زاده مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی ابزار خرسندي نمودند که دانشگاه علوم پزشکی ارومیه براي اولين بار ، میزبان کنفرانس بین المللی اموزش پزشکی می باشد و در ادامه استراتژی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه را توسعه و ارتقاي كيفيت آموزش علوم پزشکی در دانشگاه عنوان كردند. اين همايش طي سه روز با استقبال پرشور و فعال اعضاي هيات علمي و دانشجويان و كارمندان آموزش برگزار ميگردد.

در طی این کنفرانس بین المللی، سمپوزیوم ها و پلنری ها و نشست های مختلفی با حضور ارزشمندترین صاحب نظران حوزه آموزش پزشکی در جهان با موضوعات مختلف آموزش پزشکی در حال برگزاری است که دانشگاه علوم پزشکی ارومیه همراه با 14 دانشگاه علوم پزشکی دیگر توانست امسال میزبان پخش زنده این کنفرانس معتبر گردد (10 دانشگاه کلان منطقه به همراه دانشگاههای علوم پزشکی زاهدان، کاشان، یزد و کردستان همراه با ارومیه)

روز اول:

روز اول با حضور ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در محل برگزاری پخش آنلاین، در مورد برگزاری کنفرانس و اهمیت و نقش آن و نیز دغدغه دانشگاه در حوزه آموزش، توضیحاتی جامع ارایه دادند. سپس از ساعت 10 صبح جلسه علمی- توجیهی توسط دانشگاه علو.م پزشکی هوشمند برگزار شد سپس از ساعت 11:30 صبح، و با هماهنگ های گسترده و منظم و بدون قطع ارتباط در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، با موضوعات مختلف زیر کنفرانس برگزار گردید و اعضای هیات علمی مشارکت بالایی داشتند. مهم ترین موضوعات مطرح شده در قالب سمپوزیوم و پلنری در روز اول بدین صورت بود:

1-جوامع یادگیری یا جوامع عمل یا CoP

2- آموزش عالی و عدالت و تنوع دانشجویان و فراگیران

3- اسپایر و جایزه آن و تجلیل از صاحب نظران این حوزه

روز اول تا ساعت 16 برنامه ها ادامه پیدا کرد.

روز دوم:

از ساعت 11:30 به وقت ایران شروع شد و تا ساعت 15:30 بعد از ظهر ادامه داشت موضوعات مطرح شده عبارت بودند از:

1-مبحث ادغام ومدل های ادغام کوریکولوم

2- هوش مصنوعی و کاربرد آن در تدریس و یادگیری

3-توسعه حرفه ای مداوم و آموزش مداوم

4-اعتباربخشی

این روز هم با مشارکت فعال اعضای هیات علمی همراه بود. بخشی از کنفرانس در خلال استراحت و پذیرایی، بع صورت تعاملی در دانشگاه برگزار شد و اعضای هیات علمی نظرات و دغدغه های آموزشی خود را مطرح و با هم بحث و تبادل نظر شد.

روز سوم هم اکنون در حال برگزاری است.

قابل ذکر است این کنفرانس علاوه بر جنبه آموزشی، و توانمندسازی اعضای هیات علمی، عامل موثری در برقراری ارتباط و تعاملات علمی با وزارت بهداشت (دانشگاه علوم پزشکی) و به تبع آن با مجامع علمی بین المللی است به طوری که به وضوح، در طی این رویداد آموزشی بزرگ، دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در سطح کشوری و بین المللی مطرح گردید.

در برگزاری پخش آنلاین این کنفرانس در دانشگاه، عوامل مختلفی از جمله حوزه ریاست دانشگاه، معاونت آموزشی، مدیریت و اعضای هیات علمی مرکز مطالعات، و عوامل اجرایی و کارکنان مرکز مطالعات نقش فعالی داشتند.

 


١٢:٥٥ - 1402/06/08    /    شماره : ٥٥٩٢١    /    تعداد نمایش : ١٩خروج